Q&A

پرسش و پاسخ

حقوق خانواده

1برای پرونده های حقوقی خود چه زمانی به وکیل نیاز دارید ؟
اگر به قوانین حقوقی و طرح دعوا آشنایی داشته باشید نیازی به وکیل نخواهید داشت اما اکثر مردم با قوانین و اطلاعات حقوقی آشنایی خیلی کمی دارند یا به عبارتی اصلا آشنایی ندارند و به راحتی پرونده ای را که امکان پیروزی دارد از دست می دهند. بهتر است قبل از هر کاری ابتدا با یک مشاور حقوقی یا یک وکیل خوب و مجرب مشورت کنید.
2طلاق خلع نوبت اول چیست؟
طلاق از منظر قانون مدنی بر دو قسم است رجعی یا بائن. بدین معنی که اگر طلاقی باشد که مرد بتواند در ایام عده رجوع کند طلاق رجعی است و اگر مرد نتواند در ایام عده رجوع کند طلاق بائن است.
3قانون حذف نام همسر از شناسنامه چیست؟
حذف نام همسر از شناسنامه پس از طلاق، دغدغه خیلی از مردان و زنانی است که طلاق گرفته اند و تمایل دارند در شناسنامه ایشان نامی از همسر سابق و طلاق و ازدواج قبلی نباشد تنها قانون حذف نام همسر از شناسنامه ماده ۳۳ قانون ثبت احوال می شود که مقرر کرده است

حقوق تجاری

1آیا شرکت سهامی خاصی که مالکیت حداکثری سهام شرکتهای دیگری را دارد، قبل از مجمع این شرکت باید صورت های مالی شرکت های تابع را نیز به صاحبان سهام شرکت مادر ارائه کند؟
با سلام؛ خیر لازم نیست مگر اساسنامه شرکت ارائه این صورت مالی را پیش بینی کرده باشد.
2 باتوجه به تحریم های ایران و اینکه فعالیت شرکت ما در زمینه انتشار اپلیکیشن های موبایل در AppStore و Google Play میباشد و این شرکتها آمریکایی هستند. آیا مالکیت من بعنوان یک شخص ایرانی ریسک یا منعی برای تجارت با شرکتهای امریکایی (اپل و گوگل) ایجاد میکند؟
با سلام و احترام؛ بطور کلی در حال حاضر تجارت خارجی با توجه به تحریم علیه ایران با ریسک بالایی مواجه هست.
3آیا کار کردن در بازار های مالی جهانی مثل فارکس و بایننس در ایران قانونی است و پذیرفتن سرمایه از دیگران برای کار کردن در این بازار ها چطوراست؟
با سلام؛ کارکردن با فارکس و بایننس در ایران به هر شکل مانع قانونی ندارد ولی ممکن است با محدودیت های زیادی مواجه شوید.

حقوق ملکی

1در خرید خانه ای شرط به تنظیم سند رسمی نکرده ایم آیا فروشنده ملزم به تنظیم سند رسمی خواهد بود؟
فرد فروشنده در هر حال ملزم به تنظیم سند رسمی است حتی اگر شرط نشده باشد؛ لذا شما می توانید از دادگاه الزام وی را به تنظیم سند رسمی بخواهید.
2 اگر در مورد مال غیر منقول اختلافی پیش بیاید در کدام دادگاه باید طرح دعوا کرد؟
دعوای حقوقی در یک دسته بندی به منقول و غیر منقول تقسیم می شود دعاوی منقول دعاوی هستند که ناشی از اموال و حقوق منقول هستند و اگر از این منشا دعوایی شکل بگیرد فرد برای اقامه دعوا باید به دادگاه محل زندگی خوانده برود و طرح دعوا کند.
3چگونه فرد را ملزم کنیم که برای انتقال سند رسمی یا تحویل ملک به تعهد خود عمل کند؟
دعوای الزام به تنظیم سند رسمی از دعاوی پر شمار در دستگاه قضایی است. لذا پس از قول نامه یا مبایعه نامه طرفین روز معینی را قرار می دهند در دفترخانه برای تنظیم سند رسمی، اگر فروشنده امتناع کند خریدار از دفتر خانه گواهی عدم حضور می گیرد و به استناد آن می تواند طرح دعوا کند.
parallax background

سوالی دارید ؟ با ما در ارتباط باشید